Чоловічі бомбери
Існує чимало елементів чоловічого одягу які мають військові коріння. Одним з таких без сумніву є куртка-бомбер для чоловіків. Український бренд Maksymiv в новій колекції створив кілька стильних сучасних та водночас недорогих моделей. Чоловічі бомбери об’єднані під кодом K-802 мають невисокий бавовняний комір. Рукава виконані з шкірозамінника. Відійшовши від військового стилю, основа деяких курток створена з тканин на якій нанесені різнокольорові кліткові узори K-802-1 та K-802-2. Окрім цього в нашому інтернет-магазині ви зможете купити чоловічий бомбер з рельєфної тканини. Дві зручні зовнішні кишені без клапані розміщені під кутом, щоб зробити виріб максимально зручним. В низу куртки-бомбера є середньої ширини резинка, що служить додатковим чинником для збереження тепла. Даний одяг перш за все підійде для міжсезоння або ж прохолодного літа. Вільний силует забезпечує можливість одягання під низ додаткового утеплювального шару наприклад: кофту, сорочку чи гольф.
Уже давно доведено, що для того щоб носити бомбер не потрібно бути прихильником військового стилю. Ми з радістю поповнимо колекцію вашого практичного та яскравого одягу.
Історичні факти
Бомбер (flight jacket, bombardier jacket) – військова куртка для пілотів США та Великої Британії. Над уніформою для пілотів почали задумуватися ще у часи Першої світової війни. Тодішні літаки не були оснащені захисними елементами від вітру, тож цю роль на себе взяв одяг пілота. Перші бомбери були створені з шкіри, на внутрішній стороні та комірі з овечою шерстю. Така куртка, що захищала від вітру та холоду в ті часи важила кілька кілограм.
Леслі Ірвін ключова особа, що відіграла значущу роль у розробці курток для пілотів. Досвід серійного виробництва згодом перейняли фахівці з США. Власники бомберів нашивали на рукава шеврони власних дивізій, а спини прикрашали малюнками серед яких домінували зображення жінок та героїв тодішніх мультфільмів. Також на цьому одязі можна було знайти інформацію про кількість бойових вильотів та бомбардувань екіпажу літака.
З розвитком технологій товсту шкіру та овечу шерсть замінили нейлон або бавовняна тканина. Усі нововведення були втілені у моделі MA-1 в 1950 році, її структуру та силует використовують практично усі дизайнери та виробники одягу. Вона випускалася всього в двох кольорах: зеленому та темно-синьому. Згодом МА-1 отримала велике число модифікацій.
Оранжевий колір підкладки використовувався з метою спрощення операцій по пошуку пілотів, що були збиті ворогами, або ж зазнали аварій. Власник у таких випадках просто одягав її на виворіт.
По завершенню військових дій у В’єтнамі, через зниження потреб армії, велика кількість MA-1, була відправлена на цивільний ринок. Радикальна молодь та представники субкультур одразу ж зробили її невід’ємним елементом свого гардеробу. Таку куртку дуже часто можна зустріти в закордонних кінофільмах.